RATY
Nie masz gotówki?
Nie czekaj, aż okazja ucieknie!
W sklepie alkotester wygodnie i szybko możesz kupić produkty w systemie ratalnym.
Proponujemy rozłożenie płatności za zakupy na raty w aż dwóch bankach: MBANK lub ALIOR BANK.
To wygodny i szybki sposób zapłaty – wszystko załatwisz online bez wychodzenia z domu. Kliknij przycisk, aby uzyskać więcej informacji i przejść do poradnika, który krok po kroku poinstruuje Cię jak skorzystać z rat:

Jak działa i czym jest immobiliser alkoholowy?

Immobiliser alkoholowy, potocznie nazywany blokadą alkoholową, to system, który po przeprowadzeniu badania na trzeźwość nie pozwala kierującemu uruchomić samochodu w momencie przekroczenia progu spożycia alkoholu.

Blokady alkoholowe nazywane są również interlockami lub też alcolockami. Można się spotkać również ze sformułowaniem „alkomat blokujący zapłon”, gdy urządzenie może jednocześnie spełniać rolę alkomatu osobistego.

Jak jest zbudowany interlock? Zazwyczaj blokada składa się z dwóch głównych elementów: znajdującego się we wnętrzu pojazdu urządzenia do pomiarów alkoholu w wydychanym powietrzu oraz jednostki sterującej, która instalowana jest zwykle pod deską rozdzielczą i uwalnia lub blokuje zasilanie przekaźnika rozrusznika.

W praktyce, zanim możliwe będzie uruchomienie pojazdu, kierowca podać musi próbkę wydychanego powietrza o stężeniu alkoholu poniżej pewnej progu. Próbka wydechu jest analizowana w części ręcznej. Jeśli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższe od ustawionej wartości granicznej, następuje uwolnienie rozrusznika pojazdu. W wypadku wyniku pomiarowego powyżej wartości granicznej, urządzenie niezawodnie zapobiega uruchomieniu silnika.​

Kiedy trzeba zainstalować blokadę alkoholową w aucie czyli o nowych przepisach

W lutym 2015 roku Sejm przyjął nowelizacją Kodeksu Karnego dotyczącą zmian w karaniu nietrzeźwych kierowców. Na mocy tej nowelizacji wprowadzano przymus instalowania w autach blokady alkoholowej. Od wprowadzenia przepisów autami z alkomatem blokującym zapłon muszą jeździć kierowcy, którzy starają się o przywrócenie uprawnień po orzeczeniu wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów. Po otrzymaniu czasowego zakazu prowadzenia pojazdów kierowca, chcąc odzyskać uprawnienia będzie musiał obligatoryjnie zamontować taką blokadę w swoim samochodzie. Posiadanie jej będzie wymagane przez 3 lata. Ponadto, w prawie jazdy takiej osoby zamieszczona zostaje informacja o takiej blokadzie.

Dzięki zmianie w przepisach instytucję uprawień do kierowania pojazdami wyłącznie z blokadą alkoholową wprowadzono w strukturę przepisów karnych.

Inne zastosowania blokad alkoholowych

Głównym przeznaczeniem alkoholowych blokad zapłonu jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdu osobom, u których stężenie alkoholu we krwi przekracza określoną wartość graniczną. Blokady alkoholowe mogą być jednak również użyte do ograniczenia dostępu do maszyn lub określonych miejsc.

Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT

Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT
Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT

Urządzenie Interlock XT jest blokadą alkoholową wysokiej klasy montowaną na stałe w pojazdach samochodowych. Immobilizer alkoholowy został wyprodukowany przez niekwestionowanego lidera na rynku technologii wykrywania alkoholu i narkotyków ‒ firmę Dräger Safety.

Dostępność: brak towaru

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 3 245,00 zł
kg

Alkomat Blokujący Zapłon PROMILER ALX1000

Alkomat Blokujący Zapłon PROMILER  ALX1000
Alkomat Blokujący Zapłon PROMILER ALX1000

Blokada alkoholowa firmy Promiler to niezawodne urządzenie zaopatrzony w czujnik elektrochemiczny, czemu zawdzięcza swoje niezawodne działanie.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena: 1 550,00 zł
kg

Drager Interlock 7000

 Drager Interlock 7000
Drager Interlock 7000

Interlock 7000 jest najwyższej klasy alkomatem blokującym zapłon samochodu. Urządzenie firmy Drager uniemożliwia unieruchomienie silnika, kiedy za kierownicą zasiada osoba nietrzeźwa.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 5 030,70 zł
kg

Drager Interlock 5000

 Drager Interlock 5000
Drager Interlock 5000

Drager Interlock 5000 to system blokujący uruchomienie silnika samochodu przez osobę nietrzeźwą. Urządzenie marki Drager to wysokiej jakości alkomat połączony z blokadą zapłonu. Interlock składa się z dwóch elementów: urządzenia pomiarowego do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu oraz jednostki sterującej. To inteligentne urządzenie wzywa kierowcę do wykonania badania poprzez wydech powietrza zanim ten uruchomi silnik. Po wykryciu alkoholu w wydychanej próbce alkomat uniemożliwia rozruch silnika.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 4 538,70 zł
kg
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl